середа, 27 травня 2020 р.

ДІТЯМ І КВІТАМ ВСМІХАЄТЬСЯ ЛІТО


Міжнародний День захисту дітей – свято найсвітліше на всій планеті і сонечко всім дітям світить однаково, щоб росли вони здоровими, щасливими, щоб здійснювалися їхні мрії   Літо – це велика перерва для школярів, яка дана їм для зміцнення здоров’я і духовного зростання . Влітку наша бібліотека робить все, щоб залучити до бібліотеки нових користувачів, підвищити роль читання в житті дітей. Під час літніх читань до послуг дітей – книжкові новинки, цікаві виставки, періодичні видання, веселі масові заходи, можливість поспілкуватися з однолітками в мережі Інтернет.
   Після закінчення карантину та протягом всього літа запрошуємо дівчаток і хлопчиків, а також їхніх батьків відвідати нашу бібліотеку. До уваги читайликів оформлено яскраво-кольоровий, книжково-ілюстративний куточок , який пропонує найкращі твори українських і зарубіжних авторів. Тут діти залюбки зможуть мандрувати сторінками улюблених книг та журналів і зможуть брати літературу, яка сподобалась їм. 
БІБЛІОТЕКА ЧЕКАЄ СВОЇХ ЧИТАЧІВ!!!


середа, 20 травня 2020 р.

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ




Встає над світом щире сонце вранці
І землю гріє променем ясним.
А я іду по світу в вишиванці.
Я – українець! І горджуся цим.
   Українська сорочка-вишиванка. Вона ввібрала в себе теплоту сонця і запах трави, шум гаїв і голубінь небес, всю розкіш землі і смуток чарівної пісні. Це не лише витвір мистецтва, а й наш оберіг.Бо закодована одвічними життєдайними знаками сонця, землі і води. І захищає така сорочка, й сили додає, й кохання береже…
Всесвітній день вишива́нки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. У цей день кожен охочий долучаєься до свята, одягнувши вишиванку.
 Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії Чернівецького університету Леся Воронюк.  Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня.В сільській бібліотеці оформлено тематичний перегляд «День вишиванки».




пʼятниця, 15 травня 2020 р.

УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА



Рішення стосовно Дня Європи було прийнято в 1985 році на самміті ЄС у Мілані. Від тоді це свято відзначається кожного року.
 В Україні, згідно Указу Президента з 2003 року День Європи ми святкуємо в третю суботу травня.  Цей день став символом нового початку, вільного та успішного шляху, мирної співпраці між суверенними націями, що ґрунтується на спільних цінностях та спільних інтересах, миру, солідарності, демократії, добробуту людей та верховенства права. Прагнення до європейського рівня життя, європейських цінностей і стандартів визначило європейський вибір нашої країни . Це свято в черговий раз нагадує нам, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного українця.  В бібліотеці  представлено тематичний перегляд до Дня Європи
 « Україна – це Європа»

пʼятниця, 8 травня 2020 р.

Найрідніша людина у світі


 

У травні, коли прокидається від сну природа, коли дзвенить у блакиті пташиний спів, теплий весняний вітерець приносить до нас свято - День матері. Свято матері - свято любові. Воно схоже на ніжну травневу квітку, від якої не хочеться відводити очей. Свято прийшло до нас із забуття, переживши нещадні заборони, й повертає нас душею до давніх традицій, щоб ми вміли проносити крізь усе життя шану до матері.
    Свято матері з'явилося в Америці. Вперше його відсвяткували у Філадельфії 10 травня 1908 року з ініціативи американки Анни Джар- віс на знак пошани й любові до її передчасно померлої неньки.
      Згодом це свято перейняли жінки Європи, а в 1929 році його вперше відсвяткували на Галичині з ініціативи Союзу українок.
      Потім свято заборонили. І ось його знову відроджено. А разом із ним наші серця багатшають теплом і лагідним, як сонечко, словом «мама». І нині в Україні широко відзначається це свято: влаштовуються виставки, вечори поезії, концерти, конкурси та святкові забави.
          Мамо, матінко, матуся. Скільки спогадів і тепла таїть це магічне слово, бо називає людину, яка завжди для нас найближча, найдорожча, найдобріша, наймиліша. Вона завжди подумки супроводжує своїх дітей у їхніх далеких життєвих мандрах, її материнська ласка зігріває нас усюди.
    Жінці на роду написано - бути матір'ю, сповідувати материнство, продовжувати свій рід і родовід. Це найвище призначення життя. Заради цього і варто жити на землі, долаючи всі труднощі та негаразди.

   В бібліотеці з нагоди свята Дня Матері та Міжнародного дня сім’ї представлено тематичний перегляд “Найрідніша людина у світі»

середа, 6 травня 2020 р.

МИ ПАМ'ЯТАЄМО...




Упав Берлін. Іще боями гула розвихрена земля,
а вже з барвистими квітками вступила тиша на поля.
І сходив мир на доли й води і в гарячковий стук сердець.
Удари з заходу і сходу сказали ворогу: "Кінець!"
Кінець! Незборна правди сила, замовк гармат охриплий спів.
Кінець. І тиша оглушила людей, що звикли до громів.
І всі звели до сонця чола, що довго снилось їм у млі.
І стало тихо так навколо, мов не було іще ніколи
такої тиші на землі.
  Щороку в травні ми відзначаємо День перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945 рр. Не щезне в пам'яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога над фашистами. Можна по-різному ставиться до Великої Вітчизняної війни, по-різному її називати, але хіба можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших.   В бібліотеці з нагоди Дня  Пам’яті та Примирення,  та Дня Перемоги у другій світовій війні  представлена виставка-спомин «Ми будемо вічно пам’ятати цей день» та тематичний перегляд «З книжок про війну про бої ми читаємо».

МИ ПАМ'ЯТАЄМО...